
Hdcvi Dome Ir Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor | 2MP HQIS |
| Lens | 3.6mm |
| IR Range | 20m |
| Power | DC12V |
| IP Rating | IP66 |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Surveillance in residential, commercial and industrial areas |
| Features | High resolution, Easy install, IR illumination, Weatherproof, 2MP sensor, Cost effective, Wide viewing, Reliable security |
Product Overview
Key Features
2MP HDCVI Dome IR Camera-20M
Features:
1/3" 2Megapixel HQIS Pro
25/1080P
3.6mm (2.8mm,6mm,8mm optional)
IR Range of 20M, Smart IR
IP66, DC12V
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, One Star Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from One Star Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Manoj Kumar
Address
13-M, Pocket-4, Ehs Flats, Mayur Vihar Phase-3, Delhi, Delhi, 110096, India
hdcvi camera in Delhi
Report incorrect details

































