
Fully Automatic Water Purifiers
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 1000 LPH |
| Power | 220V, 50Hz |
| Material | SS304 |
| Dimensions | 150x80x180cm |
| Pressure | 3-5 bar |
| Usage | Commercial/Industrial water purification |
| Warranty | 1 year |
| Features | Automatic Operation, High Purity, Robust Design, Easy Maint., Efficient, Reliable |
Product Overview
Key Features
Features:
- Robust design
- High strength
- Excellent performance
- Optimum level water purity
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, KUMAR ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Water Softener & Purifier from KUMAR ENTERPRISES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2002
GST NO
07AVAPP0876G1ZJ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AVAPP0876G1ZJ
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Uday Kumar Prasad
Address
A-456, Pct-00, Sector-02 Rohini, Avantika, Near main market Aggarwall sweets, Delhi, Delhi, 110085, India
water purifier in Delhi
Report incorrect details









































