
Fully Automatic Water Purifier
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Water Purifier |
| Dominant Color | White |
| Filtration Stages | 4-5 stages |
| Flow Rate | 10 LPH |
| Power Consumption | 120W |
| Dimensions | 50x30x20 cm |
| Material | ABS plastic |
| Weight | 10kg |
| Usage | Domestic and light commercial use for purified drinking water. |
| Warranty | 1 year |
| Features | Automatic filtration, Pure water, Easy install, High flow, Durable system |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, VAMSI SALES AND SERVICES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Water Softener & Purifier from VAMSI SALES AND SERVICES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Vanktesh
Address
Plot No-506, Om Niwas, Nagpada, Byculla East, Mumbai, Maharashtra, 400008, India
water purifier in Mumbai
Report incorrect details




































