


Fully Automatic Type Bomb Calorimeter - Application: Industrial
Price: 295000.00 INR / Unit
(250000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
295000.00 INR / Unit
Weight :
79.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Number of Specimens | 1 |
| Product Type | Fully Automatic Type Bomb Calorimeter |
| Color | Silver |
| Application | Industrial |
| Frequency | 50 Hertz (HZ) |
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Power Supply | AC |
| Display Type | LCD |
| Control Mode | Automatic |
| FOB Port | INDIA |
| Payment Terms | Others |
| Supply Ability | 20 Per Week |
| Delivery Time | 10 Days |
| Sample Available | No |
| Packaging Details | packaging charges will be 5 % extra on the given price |
| Main Domestic Market | All India |
| Shipping Type | order_percent |
| MRP | 295000.00 INR |
| Mop | 1 |
| Weight | 79.00 Kilogram |
| Unit Type | Unit/Units |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | Pap-Tech |
| Min Quantity | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Length | 4.00 cm |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Max Quantity | 10 |
| Color | Silver |
| Price | 250000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 10 |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Pkg Box Breadth | 8.00 cm |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
20
Establishment
1993
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
08AAQPA4228A2Z4
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Telegraphic Transfer (T/T), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AAQPA4228A2Z4
Jaipur, Rajasthan
Paper Technologist
Mr Vipin Kumar Agarwal
Members since
11 Years
Address
C-506, Gurushikhar Appartment, Nanakpura Phatak, Tonk Road, Tah Sanganer, Jaipur, Rajasthan, 302022, India
bomb calorimeter in Jaipur
Report incorrect details





















