
Fully Automatic Paper Cup Making Machine By Shree Sai Nath Enterprises
Price: 300000.00 INR / Piece
(300000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | NA |
| Power | Electric |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
| Production capacity | NA |
| Cup size | 0-100ml |
| Features | High speed, Automatic, Durable, Efficient, Easy operation, Low maintenance, Cost-effective |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | Shree Sai Nath Enterprises |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 300000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Product Details :
Item Condition : New
Cup Size : 0-100 ml
Power Source : Electric
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shree Sai Nath Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper, Paper Converting Machinery in bulk from Shree Sai Nath Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
21EIOPS0750M1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 21EIOPS0750M1ZW
Bhubaneswar, Odisha
Proprietor
Mr. Satish Kumar Swain
Address
Plot No C 99/D, Aiginia, Khandagiri, Near Utkal Sales, Bhubaneswar, Odisha, 751019, India
semi automatic paper cup making machine in Bhubaneswar
Report incorrect details


































