
Semi Automatic Paper Cup Making Machine 4, Power Consumption: 1 Hp
Price: 550000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model | Semi-Automatic 4 |
| Production Capacity | 50-100 cups/min |
| Cup Size Range | 50-200ml |
| Power | 220V, 50Hz |
| Dimensions | 2000x1500x1200 mm |
| Weight | 500 kg |
| Material | Steel, Aluminum |
| Usage | Making paper cups, various sizes, high volume production. |
| Features | Automatic operation, High speed, Paper cups, Efficient design, Easy to use, Durable build, Cost effective, Reliable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
11
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08APSPV3308K1Z7
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08APSPV3308K1Z7
Jaipur, Rajasthan
Proprietor
Mr Radha Rani Trading Company
Members since
5 Years
Address
12, Shri Ram Nagar, Golyawas New Sanganer Road, Mansarovar, Near Dhanvantri Hospital, Jaipur, Rajasthan, 302020, India
semi automatic paper cup making machine in Jaipur
Report incorrect details

























