
Fully Automatic Packaging Machine - 1kg-10kg Capacity, 3-5kw Power | Silver, 80kg Weight, 280 Voltage, Fully Automatic
Price: 336000.00 INR / Unit
(300000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
465000.00 INR / Unit
Weight :
80.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Type | Other, Packaging Machine |
| Automatic Grade | Automatic |
| Voltage | 280 Volt (v) |
| Weight (kg) | 80.00 Kilograms (kg) |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 10 Per Week |
| Delivery Time | 1-2 Months |
| Packaging Details | As per the industry standard. |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Length | 100.00 cm |
| Currency | INR |
| GSTIN | 12% |
| Unit Type | Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| Color | Silver |
| Stock Quantity | 10 |
| Weight | 80.00 Kilogram |
| Price | 300000.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | Jupiter Industries |
| Shipping Type | order_percent |
| Min Quantity | 1 |
| Pkg Box Breadth | 250.00 cm |
| Mop | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Shipping Rate | 4.00 |
| Pkg Box Height | 400.00 cm |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| MRP | 465000.00 INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Condition: New
Power(kw): 3kw-5kw
Power Consumption(HP): 1-5hp
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24BQZPP2286F1Z9
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BQZPP2286F1Z9
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr Bharat Panchal
Members since
3 Years
Address
96-97, Malbar Estate, Near Ashudev Circle, Bhuvavladi Road, Kathwada Gidc, Ahmedabad, Gujarat, 382415, India
automatic packaging machines in Ahmedabad
Report incorrect details


























