
Fully Automatic Multi-core Wire Sheath Stripping Machine - Imported Tungsten Blades, 470x450x350mm, Silver | 1.5kw Power, Programmable Length, User-friendly Interface, Automatic Operation
Price: 206500.00 INR / Unit
(175000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
206500.00 INR / Kilograms
Weight :
115.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Product Type | multi-core wire sheath stripping machine |
| Wire Material | Copper Wire |
| Insulation Material | Pvc |
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Power | 1500 Watt (w) |
| Dimension (L*W*H) | 470*450*350mm Millimeter (mm) |
| Usage | Drawing |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 1 Per Day |
| Delivery Time | 5 Days |
| Sample Available | No |
| Packaging Details | Selling UnitsSingle itemSingle package size84.5X54X62.5 cmSingle gross weight115.000 KG |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Brand Name | INDOE |
| Color | Silver |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Price | 175000.00 INR (Approx.) |
| GSTIN | 18% |
| Weight | 115.00 Kilogram |
| Returnable | No |
| MRP | 206500.00 INR |
| Pkg Box Length | 84.50 cm |
| Pkg Box Breadth | 54.00 cm |
| Shipping Type | actual |
| Unit Type | Kilograms/Kilograms |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Height | 65.50 cm |
| Stock Quantity | 3 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
21
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AVPPA4109A1Z1
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AVPPA4109A1Z1
Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Ms Shahnwaz Alam
Members since
2 Years
Address
Sector 63 A, Village Bahlolpur, Nearby Indian Gas Agency, Noida, Gautambuddha Nagar Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
automatic wire stripping machine in Noida
Report incorrect details


























