
Fully Automatic Milk Filling Machine 2
Price: 585000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 5000 bottles/hr |
| Filling Heads | 6-8 |
| Accuracy | +/- 1ml |
| Power | 3 kW |
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 2000x1500x1800 mm |
| Usage | Fills milk into bottles automatically |
| Weight | 500 kg |
| Voltage | 220V |
| Features | Automatic filling, High speed, Precise control, Easy operation, Durable design, Milk filling |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AMHPP6432C1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AMHPP6432C1ZA
Vadodara, Gujarat
Proprietor
Mr Nitin P. Panchal
Members since
4 Years
Address
485-486/A-3, KASHYAP ENGINEERING, GIDC ESTATE MAKARPURA, Vadodara, Gujarat, 390010, India
Report incorrect details

































