
Fully Automatic Goods Lifts By Index Elevators
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 1000 kg |
| Lift Height | 10 m |
| Material | Steel |
| Power | 3 kW |
| Speed | 0.5 m/s |
| Safety Features | Limit switch |
| Usage | Vertical goods transport between floors |
| Dimensions | Customizable |
| Features | Automatic operation, Goods transport, Efficient lifting, Safe handling |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | Delhi |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2023
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07GIUPS9201P1Z4
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07GIUPS9201P1Z4
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Gurvinder Singh
Members since
2 Years
Address
B No RZ-Q-93, SHOP, KH.NO-34/24, GROUND FLOOR, NIHAL VIHAR, New Delhi, Delhi, 110041, India
Report incorrect details


















