
Fire Fighting Accessories
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Hose Reel |
| Color | Red |
| Material | Steel |
| Diameter | 600mm |
| Hose Length | 30m |
| Hose Diameter | 25mm |
| Usage | Fire suppression systems, industrial settings, commercial buildings |
| Features | Fire safety, Quick deployment, Easy handling, Durable, Reliable |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
6
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Rahul Sharma
Address
Z-7, Gali No. 4, Anand Parbat Industrial Area, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details






























