




Fire Extinguisher - Color: Red
Price: 1341.76 INR / Piece
(1198.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
1341.76 INR / Piece
Weight :
50.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
20
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Fire Extinguisher |
| Weight | 2-4 Kilograms (kg) |
| Material | Carbon Steel |
| Color | Red |
| Application | Fire Safety |
| Supply Ability | 1000 Per Day |
| Delivery Time | 5 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Main Domestic Market | All India |
| Shipping Type | actual |
| Price Type | fixed |
| Price | 1198.00 INR (Approx.) |
| Color | Red |
| Stock Quantity | 80 |
| Pkg Box Length | 55.00 cm |
| MRP | 1341.76 INR |
| Pkg Box Height | 22.00 cm |
| GSTIN | 12% |
| Packsize | 1 |
| Mop | 20 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Weight | 50.00 Kilogram |
| Pkg Box Breadth | 20.00 cm |
| Brand Name | visible safety solutiions |
| Minimum Ordered Packs | 20 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2014
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07AKBPK5030H2ZI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AKBPK5030H2ZI
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Pankaj Kumar
Members since
10 Years
Address
Plot No-51 B, Pocket-B-4, Main Road, Ashok Vihar, Phase-Ii, Near Sagar Ratna Restaurant, Delhi, Delhi, 110052, India
fire safety equipment in Delhi
Report incorrect details


































