
Fire Extinguisher - Steel, 400x100 Mm, Red | Durable, Efficient, Portable, Reliable For Emergency Use In Schools, Restaurants, Industries
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Type | ABC |
| Capacity | 2 kg |
| Material | Steel |
| Color | Red |
| Dimensions | 400x100 mm |
| Weight | 3 kg |
| Usage | Fire suppression in schools, colleges, industries, and restaurants |
| Features | Fire Safety, Emergency Use, Reliable, Durable, Efficient, Portable |
Company Details
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
1995
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. T. K. Mondal
Address
6/40 A, Bijoygarh, Kolkata, West Bengal, 700032, India
abc fire extinguisher in Kolkata
Report incorrect details


































