
Fire Extinguisher By Prince Fire
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Red |
| Material | Steel |
| Capacity | 5kg |
| Type | ABC |
| Pressure | 14 bar |
| Dimensions | 350x150 mm |
| Usage | Class A, B, and C fires |
| Features | Fire Safety, Quick Response, Reliable, Effective, Portable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Prince Fire has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fire-fighting & Fire Protection Equipment in bulk from Prince Fire at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Paul D'souza
Address
Plot No. C-86, Ghatkopar Industrial estate, Ghatkopar West , Mumbai, Maharashtra, 400086, India
fire extinguishers in Mumbai
Report incorrect details

































