
Fire Extinguisher
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Type | ABC |
| Capacity | 9kg |
| Material | Steel |
| Discharge Range | 4-6m |
| Weight | 10kg |
| Usage | Fire suppression Class A, B and C |
| Certification | IST |
| Features | Fire Safety, Multipurpose, Reliable, Effective, Portable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ENGINEERS CRAFT has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fire-fighting & Fire Protection Equipment in bulk from ENGINEERS CRAFT at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company, Dealer
Employee Count
6
Establishment
2020
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07BKCPS1804D1ZJ
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07BKCPS1804D1ZJ
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mrs Mrs. Shikha
Address
AG-4, Balaji Niwar, Near Metro Pillar-513, Mundka New Delhi, Delhi, 110015, India
Report incorrect details









































