
Fire Extinguisher - Steel, 450x150 Mm, Red | Portable, 5kg Capacity, 150 Bar Pressure, Class A,b,c Fire Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Type | Portable |
| Color | Red |
| Capacity | 5kg |
| Material | Steel |
| Pressure | 150 bar |
| Dimensions | 450x150 mm |
| Usage | Class A,B,C fires;Residential, commercial buildings |
| Features | Fire Safety, Emergency Use, Quick Response, Reliable Protection, Effective Suppression |
| Payment Terms | Paypal, Western Union, Telegraphic Transfer (T/T), Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Deepika fire & Safety has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Fire-fighting & Fire Protection Equipment from Deepika fire & Safety at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
partner
Mr. Shrikant Chavan
Address
"No. 14, 9th Cross, Near, Chowdeshwari Nagar, Laggere, Bengaluru, Karnataka, 560058, India
fire extinguishers in Bengaluru
Report incorrect details









































