
Fire Alarm - Superior Quality Raw Materials | Comprehensive Quality Testing At Every Stage
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Red |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 150x150x80 mm |
| Sound Level | 100dB |
| Power Source | 24V DC |
| Mounting | Wall mount |
| Certification | UL Listed |
| Usage | Manual fire alarm activation for immediate emergency response. |
| Features | Fire Safety, Quick Response, Easy Use, Reliable Alert, Durable Design |
| Payment Terms | Paypal, Western Union, Telegraphic Transfer (T/T), Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Deepika fire & Safety has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Alarm from Deepika fire & Safety at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
partner
Mr. Shrikant Chavan
Address
"No. 14, 9th Cross, Near, Chowdeshwari Nagar, Laggere, Bengaluru, Karnataka, 560058, India
fire alarm in Bengaluru
Report incorrect details






































