
Fire Escape Lights
Price: 1800.00 INR / Piece
(1800.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal, Plastic |
| Dimensions | 50x25x10 cm |
| Battery type | Lead-acid |
| Lumens | 100lm |
| Input Voltage | 220V |
| Weight | 2kg |
| Warranty | 1 year |
| Features | Bright illumination, Long battery life, Easy installation, Automatic recharge, Durable design, Reliable power backup, Clear signage, Quick response |
| FOB Port | MUMBAI |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 50 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | BOX PACKING |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | MSME |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | SUPREME CREATION |
| Stock Quantity | 5 |
| Price | 1800.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AWVPK0077A1ZI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AWVPK0077A1ZI
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Kashinath
Address
OD/001, Samarth Krupa CHS., Near Western Express Highway, Akurli Road, Kandivali (East), Mumbai, Maharashtra, 400101, India
emergency exit lights in Mumbai
Report incorrect details


































