
Fire Alarm System By 2m Engineering India Private Limited
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Alarm System |
| Dominant Color | Red |
| Material | Metal |
| Dimensions | 150x150x100 mm |
| Sound Level | 110 dB |
| Power Supply | 24V DC |
| Certification | UL listed |
| Usage | Commercial & Residential buildings fire alarm |
| Features | Fast response, Reliable alert, Easy installation, Durable design, Cost effective, Simple operation |
Product Overview
Key Features
Features:
High efficiency
Optimum functionality
Reliability
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, 2M ENGINEERING INDIA PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fire-fighting & Fire Protection Equipment in bulk from 2M ENGINEERING INDIA PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAACZ7228A1ZJ
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAACZ7228A1ZJ
New Delhi, Delhi
Manager
Mr. Basanta
Address
Plot No.- 269, 3rd Floor, Rama House, Masjid Moth, South Extension Part-II New Delhi, Delhi, 110049, India
Report incorrect details




































