
Fire Alarm System
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Alarm System |
| Color | Red |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 150x150x80 mm |
| Sound Level | 100 dB |
| Power Source | 24V |
| Compliance | BS5839 |
| Usage | Manual fire alarm activation in buildings and facilities |
| Features | Fast response, Easy Install, Reliable alert, Durable, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vinayak Fire Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Alarm in bulk from Vinayak Fire Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gurugram, Haryana
proprietor
Mr Ajit
Address
E/597, new palam vihar phase 2, Gurugram, Haryana, 122017, India
Report incorrect details



































