
Fire Alarm System
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 150x150x100 mm |
| Material | Steel, plastic |
| Color | Red |
| Activation | Manual pull |
| Sound Level | 100 dB |
| Power Supply | 24V DC |
| Usage | Fire emergency signaling in buildings and facilities |
| Compliance | UL listed |
| Features | Fire detection, Alarm activation, Easy installation, Reliable signaling, Durable casing |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Aksa Project Solution has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Alarm in bulk from Aksa Project Solution at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Navi Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Sajid Khan
Address
201, 2nd Floor, Sector-1, Ghansoli, Navi Mumbai, Maharashtra, 400701, India
fire alarm systems in Navi Mumbai
Report incorrect details









































