
Fire Alarm Panel
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Magnum Safety
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 150x150x80 mm |
| Material | ABS plastic |
| Voltage | 24V DC |
| Current | 1A max |
| Weight | 1kg |
| Color | Red/White |
| Usage | Commercial, residential, industrial fire alarm systems |
| Certification | UL listed |
| Features | Fire detection, Easy install, Durable build, High sensitivity, Reliable alert |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MAGNUM SAFETY (INDIA) has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Fire-fighting & Fire Protection Equipment from MAGNUM SAFETY (INDIA) at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
25
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Sekhar Chatterjee
Address
27, S.P. Mukherjee Road, Kolkata, West Bengal, 700056, India
Report incorrect details

































