
Fire Alarm Panel - Durable Safety Design | Rigorous Professional Analysis, Reliable Performance, Cost-effective Solution
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 400x300x100 mm |
| Weight | 10 kg |
| Power Supply | 230V AC |
| Number of Zones | 16 |
| Material | Steel |
| Display | LCD |
| Usage | Building fire safety |
| Compliance | IS 13772 |
| Features | Fire detection, Alarm signaling, Easy installation, Reliable system, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sri Rajarajeswari Associates has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Fire-fighting & Fire Protection Equipment from Sri Rajarajeswari Associates at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
General Manger Operations
Mr. S. Vijaykumar Swaminathan
Address
22, F-6, Vinayaga Flats, Karthikeyapuram, Madipakkam Keelkattalai, Near Bus Stand, Near Bus Stand, Keelkattalai. Chennai, Tamil Nadu, 600117, India
Report incorrect details






































