
Fire Alarm Control Panel
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Sunrise Impex India
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 12x12x6 inches |
| Weight | 15 lbs |
| Voltage | 24V DC |
| Current | 5A |
| Communication | RS485 |
| Certification | UL listed |
| Usage | Building fire protection, monitoring, and alarm response. Detects fire and triggers appropriate actions. |
| Features | Fire detection, Alarm signaling, System control, Easy installation, Reliable performance |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | As per Order |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
6
Establishment
1999
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AFNPJ0106L1ZJ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AFNPJ0106L1ZJ
Delhi, Delhi
CEO
Mr. Rahul Jain
Address
No. 9, First Floor, Raghushree Market, Ajmeri Gate, Delhi, Delhi, 110006, India
alarm control panels in Delhi
Report incorrect details

































