
Fire Alarm Control Panel
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 300x400x100 mm |
| Weight | 5 kg |
| Material | Steel, plastic |
| Power Supply | 230V AC |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Number of Zones | 8-32 zones |
| Usage | Fire alarm system control and monitoring in buildings and facilities. |
| Standards | IS 15683 |
| Features | Fire detection, Alarm signaling, Easy installation, Reliable system, Quick response |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | Tamil Nadu |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Chentech Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Installation Services from Chentech Enterprises at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
PROPRIETOR
Mr. Ramesh
Address
# 111, arcot road, main road, near- sub reg. office, Chennai, Tamil Nadu, 600092, India
Report incorrect details































