
Fire Alarm
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Alarm Device |
| Color | Red |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 100x100x50 mm |
| Sound Pressure | 110 dB |
| Power Supply | 12V DC |
| Compliance | UL Listed |
| Usage | Fire detection and warning systems in homes, businesses, and industrial facilities.Early warning system for fire safety. |
| Features | Loud alarm, Easy install, Compact size, Reliable, Durable, Cost-effective |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
36
Establishment
2003
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AACCF0024E1ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AACCF0024E1ZD
Delhi, Delhi
Director
Mr. Prem Malhotra
Address
357, FIE Industrial Estate, Patparganj, Delhi, Delhi, 110092, India
fire alarm in Delhi
Report incorrect details


































