
Fire Alarm
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Perfect Fire & Safety Service
In Stock
Product Specifications
| Color | Red |
| Material | ABS Plastic |
| Dimensions | 100x100x50 mm |
| Sound Level | 110dB |
| Power Supply | 12V DC |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Standards Compliance | UL |
| Usage | Manual fire alarm activation in offices, schools and residential buildings |
| Features | Easy Installation, Reliable Operation, Durable Design, Quick Response, Simple Use, Loud Alarm, Visual Alert |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Perfect Fire & Safety Service has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Alarm from Perfect Fire & Safety Service at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
8
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Navi Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Suryakant Sawant
Address
Blossom Co-op. HSG society LTD, Plot No.11, Sector-03, Ghansoli, Near Hotel Konark, Navi Mumbai, Maharashtra, 400701, India
fire alarm in Navi Mumbai
Report incorrect details
































