
Fire Alarm
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Fire Alarm |
| Color | Red |
| Material | Steel |
| Dimensions | 100x100x50 mm |
| Sound Level | 100 dB |
| Operating Voltage | 24 V |
| Weight | 1 kg |
| Standards Compliance | UL 268 |
| Usage | Fire emergency signaling in buildings, notifying occupants of fire and triggering alarm system. |
| Features | Easy install, Compact design, Sturdy build, No maintenance, Reliable alert |
Company Details
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ABOFA4298D1Z6
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ABOFA4298D1Z6
Navi Mumbai, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
proprietor
Mr. Navnath Kamatkar
Address
Shop No. 4, SS 2, Sector 15, Near Indira Gandhi College, Kopar Khairane, Navi Mumbai, Maharashtra, 400709, India
fire alarm in Navi Mumbai
Report incorrect details
































