
Fire Alarm - High Grade Material, Exceptional Durability And Reliability For Enhanced Safety
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Fire Alarm |
| Color | Red |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 100x150 mm |
| Sound Level | 85dB |
| Power Source | 24V DC |
| Certification | BIS |
| Usage | Fire emergency signaling in buildings and facilities |
| Features | Fire detection, Emergency alert, Easy installation, Reliable system, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, E-Suraksha has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Alarm from E-Suraksha at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
GST NO
27AMHPJ6774D1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AMHPJ6774D1ZV
Mumbai, Maharashtra
PROPRIETOR
Mr. Nishant Jain
Address
F-50, Sej plaza, Marve Road, Near SV Road, Malad West, Mumbai, Maharashtra, 400064, India
fire alarm in Mumbai
Report incorrect details









































