
Fire Alarm - Superior Quality Raw Material , Advanced Technology Manufacturing Standards
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Fire Alarm |
| Color | Red |
| Material | ABS Plastic |
| Dimensions | 150x150x100 mm |
| Sound Level | 110dB |
| Operating Voltage | 12V DC |
| Certification | BIS |
| Usage | Indoor fire detection and alarm in commercial and residential buildings |
| Features | Fast Response, Early Warning, Reliable System, Easy Installation, Durable Design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Zodiac Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Alarm from Zodiac Solutions at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gandhinagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Vikram Prajapati
Address
Plot No. B-210, Swagat Rainforest 1, Near Jekuba Hospital, Por Kudasan Road, Gandhinagar, Gandhinagar, Gujarat, 382421, India
fire alarm in Gandhinagar
Report incorrect details


































