
Ethyl Acetate - Solvent And Diluent For Paint Activation, Low Cost And Low Toxicity
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Capacity | 200L |
| Dimensions | Dia 580mm, H 950mm |
| Purity | 99% |
| Density | 0.90g/cm³ |
| Boiling point | 77°C |
| Packaging | Drums |
| Features | Solvent, Diluent, Low cost, Low toxicity, Agreeable odor, Activator, Hardener |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Zhengzhou MeiyaChem Co.,Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Chemical Supplies in bulk from Zhengzhou MeiyaChem Co.,Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Zhengzhou, Henan
Sales Manager
Mr. Walker Zhang
Address
No.37 Nongye Road, Zhengzhou, Henan, 450000, China
Report incorrect details
























