
Ethernet Transmitter
Price Trend: 50000.00 - 200000.00 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
2
In Stock
Product Specifications
| Protocols | Modbus TCP, ASCII |
| Output | 4-20mA, 0-10V |
| Resolution | 0.0015% |
| Accuracy | 0.02% |
| Update Rate | 50/60 Hz |
| Power | 85-264VAC/90-300VDC |
| Dimensions | 22.5mm wide |
| Mounting | DIN rail |
| Connectors | Screw-clamp |
| Usage | Industrial process monitoring and control via Ethernet |
| Features | Ethernet Serial I/O, Modbus TCP, Real-time Monitoring, Cost-effective Automation, Remote Access, Improved Efficiency |
| Supply Ability | 4 Per Week |
| Delivery Time | 4 Week |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
65
Establishment
1982
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAACV0542K1ZF
Certification
ISO 9001:2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAACV0542K1ZF
New Delhi, Delhi
Name
Mr Bilal Umar
Address
F-61, Okhla Industrial Area, Phase-I, New Delhi, Delhi, 110020, India
Report incorrect details






















