
Ethernet Converter - High-performance Design , Reliable Connectivity For Variegated Market Needs
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | 50x80x30mm |
| Weight | 100g |
| Interface | RJ45 |
| Power | 5V DC |
| OperatingTemp | 0-50°C |
| Warranty | 1year |
| Features | Fast Conversion, Reliable Transfer, Easy Setup, Compact Design, Durable Build |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, WIZCRAFT AUTOMATION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Industrial Automation in bulk from WIZCRAFT AUTOMATION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2012
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Amitava Ray
Address
No. A/45/1, Ground Floor, Bagha Jatin, Kolkata, West Bengal, 700092, India
ethernet converter in Kolkata
Report incorrect details
































