
Et25kv Mike
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model | ET25KV |
| Sound | EngineCT500 |
| Dimensions | 50x264mm |
| Weight | 480g |
| Video | 720x480/576 |
| Audio Output | 2Vrms |
| Power | 8V/650mA |
| Features | Clear audio, Easy control, Durable design, Versatile use, Compact size |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Our organization set a benchmark in the industry by immersed in wholesaling and supplying an extensive range of ET25KV Mike for our valued clients in New Delhi, Delhi, India. These ET25KV Mike are preferred by way of using large amount of clients due to its immoderate terrific and awesome functions. Our Clients can avail the provided ET25KV Mike from us at marketplace leading expenses.
Specification
Model No.: ET25K
Sound: EngineCT500
Dimension: 50A,(W) x 264(H)mm
Weight: 480g (including cable)
TV Channel: Video Channel (NTSC / PAL)
Image Color: True color / 720 X 480 (Interlace)
/ 720 x 576 (Interlace)
Audio: OutputStereo Line Out (Full Scale Output) : 2 Vrms
Overflow (Under 10V): Built-in Protection Circuit for Reverse Voltage
Operating: Temperature0A C ~ 60A C
Power: SupplyAC Adaptor (DC 8V / 650mA)
Specification
Model No.: ET25K
Sound: EngineCT500
Dimension: 50A,(W) x 264(H)mm
Weight: 480g (including cable)
TV Channel: Video Channel (NTSC / PAL)
Image Color: True color / 720 X 480 (Interlace)
/ 720 x 576 (Interlace)
Audio: OutputStereo Line Out (Full Scale Output) : 2 Vrms
Overflow (Under 10V): Built-in Protection Circuit for Reverse Voltage
Operating: Temperature0A C ~ 60A C
Power: SupplyAC Adaptor (DC 8V / 650mA)
Company Details
P & D Promoters, Established in 2006 at New Delhi in Delhi, is a leading Distributor,Supplier of Public Address Systems in India. P & D Promoters is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading ET25KV Mike, P & D Promoters has made a reputed name for itself in the market with high-quality Aspire Plus Mike, ET14K Mike, ET18K Mike, etc.
Focusing on a customer-centric approach, P & D Promoters has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Public Address Systems in bulk from P & D Promoters at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, P & D Promoters has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Public Address Systems in bulk from P & D Promoters at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2006
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Amit
Address
Building No. F-227, Near jai vihar, Safdarjung Enclave, New Delhi, Delhi, 110043, India
Report incorrect details





















