
Electric Rice Maker Machine
Price Trend: 14000-500000 INR / Unit
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Unit
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, Stainless Steel |
| Dimensions | 8x10x12 inches |
| Power | 700W |
| Capacity | 5 Litres |
| Weight | 3kg |
| Voltage | 220V |
| Warranty | 1 year |
| Features | Easy cooking, Fast cooking, Consistent results, Durable design, Automatic shutoff, Keep warm function, Large capacity |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 1 Days |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S S ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Food Processing Machinery in bulk from S S ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer
Employee Count
6
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AOVPV7445K1ZQ
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AOVPV7445K1ZQ
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Vivek Kumar
Address
Office No. Sector-2A, Shop No. 9, Near PNB Bank, Vaishali, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201010, India
other products in Ghaziabad
Report incorrect details









































