
Electric Residential Elevator Load Capacity: 408 Kg Kilograms (Kg)
Price: 425600.00 INR / Piece
(380000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
475000.00 INR / Piece
Weight :
2.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Load Capacity | 408 kg Kilograms (kg) |
| Type | Elevators |
| Usage | Residential Elevators, For Passengers Loading, Building Elevator |
| Material | Other |
| Drive Type | AC |
| Power Supply | Electric |
| Max. Lifting Weight | 408 kg Kilograms (kg) |
| Control Device | Calling Box |
| Safety Device | Safety Sensor, Emergency Lowering, Repeated Door Closing, Overload Holding Stop, Upward Over Speed Protection Device, Designated Stop, Down Over Speed Protection Device |
| Payment Terms | Cheque |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 1 Months |
| Sample Available | No |
| Main Domestic Market | Madhya Pradesh |
| Moq | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Shipping Rate | 4.00 |
| Pkg Box Height | 120.00 cm |
| Pkg Box Length | 75.00 cm |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| GSTIN | 12% |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Weight | 2.00 Tonne |
| MRP | 475000.00 INR |
| Price | 380000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Brand Name | YASHICA ELEVATORS PVT. LTD. |
| Pkg Box Breadth | 75.00 cm |
| Returnable | No |
| Shipping Type | order_percent |
| Stock Quantity | 10 |
| Min Quantity | 1 |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
23AAACY6373M1ZX
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AAACY6373M1ZX
Indore, Madhya Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr Manoj Soni
Members since
8 Years
Address
House no. No 48, Pawanpuri Colony, Nemawar road, Indore, Madhya Pradesh, 452001, India
residential elevator in Indore
Report incorrect details



































