
Electric Pumps - High-quality Materials, Precision Engineering | Revolutionary Performance, Reliable Supply
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal, plastic |
| Dimensions | 15x10x12 cm |
| Voltage | 220V |
| Power | 150W |
| Flow rate | 10L/min |
| Head | 20m |
| Weight | 2kg |
| Features | High flow rate, Energy efficient, Durable motor, Quiet operation, Easy installation, Reliable performance, Corrosion resistant, Compact design |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Others, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MANISH HARDWARE & MACHINERY STORE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Pumps & Pumping Equipment in bulk from MANISH HARDWARE & MACHINERY STORE at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
8
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Faridabad, Haryana
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Awdesh Giri
Address
Gouchi Sohna Road, Near Hari Khoti Restaurant, Faridabad, Haryana, 121001, India
electric pumps in Faridabad
Report incorrect details









































