
Electric Profile Cutting Machine - Aluminum, Semi Automatic | High Performance, Durable, Quality Tested, Water Chiller Cooling System, Manual Control
Price: 177000.00 INR / Unit
(150000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
180000.00 INR / Unit
Weight :
400.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Green |
| Product Type | Profile Cutting Machine |
| General Use | Profile Cutting Work |
| Material | Aluminum |
| Computerized | No |
| Automatic | No |
| Control System | Manual |
| Cutting Function | Semi Automatic |
| Cooling System | Water Chiller |
| Drive Type | Electric |
| Warranty | 1 year |
| Payment Terms | Paypal, Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 1 Per Week |
| Delivery Time | 5 Days |
| Packaging Details | As per the industry standard. |
| Main Domestic Market | Delhi, North India, South India, East India, Haryana, Bihar, Gujarat, All India |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Breadth | 24.00 in |
| Moq | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| Brand Name | G S ENGINEERING COMPANY |
| Pkg Box Height | 34.00 in |
| MRP | 180000.00 INR |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Color | Green |
| Price | 150000.00 INR (Approx.) |
| Weight | 400.00 Kilogram |
| GSTIN | 18% |
| Shipping Type | free |
| Pkg Box Length | 30.00 in |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Max Quantity | 10 |
| Stock Quantity | 10 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Condition : New
Power Source : Electric
Application : Industrial
Features :
High Performance
Durable
Quality Tested
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, G S ENGINEERING COMPANY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cutting Machine in bulk from G S ENGINEERING COMPANY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07FTAPS5736P1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07FTAPS5736P1ZV
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Ganga Singh
Address
Plot No.214, Gali No-2, Dabri Industrial Area Opp. Dada Dev Hospital, New Delhi, Delhi, 110045, India
Report incorrect details























