
Marina Press - Lightweight, Power Efficient Design | Easy To Hold, Shock Resistant, Wrinkle Removal
Price: 280 INR / Piece
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Green |
| Material | Plastic |
| Power | 750W |
| Voltage | 220V |
| Cord length | 1.8m |
| Weight | 0.8kg |
| Dimensions | 25 x 12 x 10cm |
| Features | Easy to hold, Light weight, Power efficient, Shock resistance |
Product Overview
Key Features
By following the directions of our experienced professionals, we have been able to offer Marina
Press. This press is manufactured by our nimble professionals using top grade basic materials and modern techniques. The provided press
is used to flatten the clothes and remove wrinkles from them. Furthermore, our prestigious
clients can buy this Marina Press
from us at nominal prices.
Features:
- Easy to hold
- Light weight
- Power efficient
- Shock resistance
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AMSON has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Iron in bulk from AMSON at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2004
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Asad Ahmad
Address
C-7, Sector-6, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
electric iron press in Noida
Report incorrect details





































