
Electric Press - High-quality Metal Build, Efficient Heating Element , User-friendly Design
Price: 460.00 INR / Piece
(460.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Electric Iron |
| Dominant Color | Off-white |
| Power | 1000W |
| Voltage | 230V |
| Weight | 1.2kg |
| Plate Material | Ceramic |
| Cord Length | 1.8m |
| Usage | Household clothes ironing |
| Features | Easy Use, Fast Heating, Durable Build, Efficient Design, Reliable Operation |
| Brand Name | Artus Appliances |
| Stock Quantity | 5 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Price | 460.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Artus Appliances has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Iron in bulk from Artus Appliances at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Amit Jain
Address
Plot No. A - 22, Group Wazirpur Industrial Area, Wazirpur, Near Bus Stop, Delhi, Delhi, 110052, India
electric iron press in Delhi
Report incorrect details









































