
Electric Powered Automatic Biscuit Packing Machine - Metal, 1-3kw/3-5kw Power, Silver | Heavy Duty Design, Highly Efficient, Consistent Performance, Less Power Consumption, Longer Working Life, Abrasion Resistant
Price: 265500.00 INR
(225000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
265500.00 INR / Unit
Weight :
400.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Type | Filling Machine |
| Material | Metal |
| Feature | Heavy Duty Machine, Highly Efficient |
| Automatic Grade | Automatic |
| Drive Type | Electric |
| Voltage | 220/380 AC Volt (v) |
| FOB Port | Delhi |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 15 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Weight | 400.00 Kilogram |
| Unit Type | Unit/Units |
| Max Quantity | 10 |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Height | 102.00 in |
| Stock Quantity | 10 |
| Min Quantity | 1 |
| Color | Silver |
| Price | 225000.00 INR (Approx.) |
| GSTIN | 18% |
| Shipping Type | free |
| Pkg Box Breadth | 36.00 in |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | ASR Pack |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Length | 85.00 in |
| MRP | 265500.00 INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Usage : Biscuit Packing Machine
Power : 1-3kw, 3-5kw
Features:-
Consistent performance
Less power consumption
Longer working life
Abrasion resistance
Precisely designed
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ASR Pack has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from ASR Pack at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06FKIPS8576N1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06FKIPS8576N1ZZ
Faridabad, Haryana
Partner
Mr. Praveen Kumar
Address
Plot No. - F-6411, Sanjay Colony, Sector 23, NIT, Near Ballabhgarh-sohna Road, Faridabad, Haryana, 121005, India
biscuit packaging machines in Faridabad
Report incorrect details










































