
Electric Power Drill Machine - High-quality Steel Build , Ergonomic Design For Enhanced Control And Precision
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Motor Power | 750W |
| Chuck Size | 13mm |
| Speed Control | Variable |
| Weight | 4.5kg |
| Cord Length | 3m |
| Material | Metal/Plastic |
| Dimensions | 30x20x15cm |
| Features | Powerful Motor, Durable Build, Precise Drilling, Easy Handling, Versatile Use |
| Payment Terms | Others, Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Phoenix Agencies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Electric Power Tools from Phoenix Agencies at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
1968
GST NO
33AAAFP0709K1ZJ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAAFP0709K1ZJ
Chennai, Tamil Nadu
partner
Mr. Gowtham Panju
Address
158, Anna Salai, Chennai, Tamil Nadu, 600002, India
drilling machine in Chennai
Report incorrect details










































