
Electric Power Cords
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Power Cord |
| Color | Black |
| Material | Vinyl |
| Length | 1-10m |
| Voltage | 120-240V |
| Current | 10-16A |
| Plug Type | 3-pin |
| Usage | Household appliances, industrial tools, and other electrical equipment |
| Features | Durable, Reliable, Affordable, Safe, Versatile |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Blue Horse Trading House has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cables/Cable Accessories & Conductors in bulk from Blue Horse Trading House at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2011
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. R. S. Shekhawat
Address
C-105, Plot No. 8, Sadbhawna Apartment, Dwarka, Sector 22, New Delhi, Delhi, 110075, India
Report incorrect details
































