
Electric Mccb - Alloy Metal, Ip30/40 Rated, 380v Voltage, 15-105a Current Range, White Finish
Price: 30000.00 INR / Piece
(30000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Rated Current | 15-105 A |
| Rated Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 380 V |
| Cabinet Material | Alloy Metal |
| Cabinet Color | White |
| IP Rating | IP30/40 |
| Features | Overcurrent protection, Easy installation, Modular design, Reliable operation, Compact size, High performance, Safe operation |
| Payment Terms | Paypal, Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 100 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Main Domestic Market | All India |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | Mayur Enterprises |
| Stock Quantity | 5 |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price | 30000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Rated Frequency : 50 Hz
Voltage : 380 A
Cabinet Material : Alloy Metal
Cabinet Color : White
IP : IP30/40
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mayur Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Circuit Breaker in bulk from Mayur Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2003
Working Days
Friday To Wednesday
GST NO
27AGFPR3958P1ZH
Certification
ISO 9001:2018
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AGFPR3958P1ZH
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Mayur Subhash Rode
Address
Datta Nagar, Dighi, Near B U Bhandari Skyline, Pimpri-Chinchwad, Pune, Maharashtra, 411015, India
mccb in Pune
Report incorrect details






















