
Electric Marble Cutting Machine - Premium Quality Raw Material, High Performance Operation, Advanced Techniques Tested
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal & Plastic |
| Blade diameter | 100mm |
| Power | 750W |
| Voltage | 230V |
| Speed | 10000 RPM |
| Weight | 2.5kg |
| Dimensions | 300 x 200 x 150mm |
| Features | Precise cuts, Durable design, Easy handling, Efficient operation |
| Payment Terms | Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 2 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | Gujarat |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S. P. Agency has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cutting Tools, Broaches & Cutters in bulk from S. P. Agency at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AFYPS0033E1ZG
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AFYPS0033E1ZG
Vadodara, Gujarat
Proprietor
Mr. Pradip Shah
Address
Plot No.7, SP HOSE Tenment Opp Damines Plazza, Baranpura, Vadodara, Gujarat, 390001, India
marble cutter in Vadodara
Report incorrect details






































