
Electric Lunch Box - 300ml Capacity, Electric Heatable Plastic Design - Durable Finish And Long-lasting Quality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Color | Blue |
| Capacity | 300ml |
| Power | 12V |
| Dimensions | 15x10x10cm |
| Weight | 500g |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Heatable, Portable, Convenient, Durable, Easy Use |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Product Details:
MaterialPlastic
FeatureElectric Heatable
Capacity300ml
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, VENTURE GIFTS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Home Appliances in bulk from VENTURE GIFTS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
4
Establishment
2016
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
33DQNPS9217P1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33DQNPS9217P1ZV
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. S. Subramaniam
Address
B No. 7/3, Ground Floor, Arunachalapuram Main Road, Chennai, Tamil Nadu, 600020, India
electric lunch box in Chennai
Report incorrect details








































