
Electric Lunch Box - 40 Watt, Food Grade Pp Material | Well-packed, Checked For Quality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 40W |
| Material | PP Plastic |
| Color | Orange |
| Capacity | 1.5L |
| Voltage | 12V |
| Weight | 1kg |
| Usage | Heating food for lunch. |
| Features | Portable heating, Food grade, Easy usage, Convenient lunch |
Product Overview
Key Features
Product Features:
- 40 Watt.
- Food Grade PP Material
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Needx Appliances has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Home Appliances in bulk from Needx Appliances at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2010
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Govind Jaiswal
Address
Plot No.429, F/F, Kakrola Housing Complex, Dwarka More, New Delhi, Delhi, 110078, India
Report incorrect details




































