
Electric Led Bulb
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | LED Bulb |
| Dominant Color | White |
| Wattage | 10W |
| Luminous Flux | 800 lm |
| Color Temperature | 6500K |
| Base Type | E27 |
| Lifespan | 25000 hrs |
| Material | Plastic, Aluminum |
| Dimensions | 60x110 mm |
| Usage | General home lighting, commercial applications, and retail lighting |
| Features | Energy efficient, Wide light spread, Affordable price, Cool light, Durable design, Safe operation |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, INDIAN RESOURCE DEVELOPMENT CORPORATION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Bulbs & Tubelight from INDIAN RESOURCE DEVELOPMENT CORPORATION at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
100
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Darbhanga, Bihar
Proprietor
Mr. Santosh Kumar
Address
LCS College, Donor Road, Darbhanga, Bihar, 846004, India
led bulbs in Darbhanga
Report incorrect details
























