
Electric Laundry Iron
Price Trend: 200.00 - 550.00 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
Sagar Enterprises
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Laundry Iron |
| Color | Black |
| Material | Cast Iron |
| Power | 1000W |
| Weight | 1.5kg |
| Dimensions | 25x12x10cm |
| Usage | Domestic and commercial laundry ironing. |
| Temperature Control | Manual Dial |
| Features | Quick ironing, Easy settings, Smooth glide, Durable build, Domestic/Commercial |
| Supply Ability | 10 Per Day |
| Delivery Time | 1 Week |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
1980
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07BDWPS7665D1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07BDWPS7665D1ZR
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Sachin Sagar
Address
PLOT No. 245 GF Pocket E, DSIIDC, Sector 4, Near Ganga Toli Mandir Bawana Village City, Delhi, Delhi, 110039, India
laundry iron in Delhi
Report incorrect details









































