
Electric Knife - 150w Power, 220~240v Voltage, Compact Design 25x72x142 Mm
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Rated Voltage | 220-240V |
| Rated Frequency | 50/60Hz |
| Rated Power | 150W |
| Blade Material | Stainless steel |
| Body Material | ABS plastic |
| Usage | Slicing meat, bread, cakes |
| Weight | 7kg |
| Color | Silver |
| Features | Easy slicing, Effortless cuts, Fast operation, Clean cuts, Precise slicing |
Product Overview
Key Features
We are instrumental in providing to our valuable customers excellent quality Electric Knife which is available with following specification:-
Rated Voltage: 220~240V
Rated Frequency: 50/60HZ
Rated Power: 150W
Box Size (mm): 25x72x142
CTN. Size (mm): 26.5x23x30cm
PCS/CTN: 6
PCS/20': 9760
PCS/40': 20218
PCS/40'HQ: 23704
N.W/W:6/7kg
Rated Voltage: 220~240V
Rated Frequency: 50/60HZ
Rated Power: 150W
Box Size (mm): 25x72x142
CTN. Size (mm): 26.5x23x30cm
PCS/CTN: 6
PCS/20': 9760
PCS/40': 20218
PCS/40'HQ: 23704
N.W/W:6/7kg
Company Details
hiking electronic co., ltd., Established in 1990 at Ningbo in Zhejiang, is a leading Exporter,Manufacturer of Others in China. hiking electronic co., ltd. is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Electric Knife, hiking electronic co., ltd. has made a reputed name for itself in the market with high-quality Buffet Warmer, Cheese Grater, Egg Boiler, etc.
Focusing on a customer-centric approach, hiking electronic co., ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Others in bulk from hiking electronic co., ltd. at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, hiking electronic co., ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Others in bulk from hiking electronic co., ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer
Establishment
1990
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ningbo, Zhejiang
Name
Mable
Address
hebang building, tiantong north Road, Ningbo, Zhejiang, 315000, China
Report incorrect details





























